Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dark Elf je strategická a částečně RPG hra, kterou můžete hrát přímo v internetovém prohlížeči bez nutnosti cokoliv instalovat. Pokud se Vám líbil film Pán Prstenů, pak budete ve hře jako doma. Hráč si v registraci zvolí jednu z mnoha fantasy ras (například elfy, trpaslíky, skřety, a mnohé jiné) a za tu rasu pak hraje. Hráč si také trénuje hrdiny, kteří mu pak pomáhají v boji. Hra je v češtině a hraní je zdarma.

O co ve hře jde?

Základem hry je ohromná mapa, na které jsou vidět stovky zemí a vlajky hráčů, kteří země vlastní. Každá zem je v něčem unikátní a právě jednu takovou zemi po registraci získáš i ty. Cílem hry je porazit vládnoucího tyrana Dark Elfa, proti kterému se musí hráči sjednotit v alianci a táhnout za jeden provaz. Ale k tomu je ještě hodně daleko... Na začátku máš jednu chudou zemi s několika vesničany, pár zubožených vojáků, a něco málo peněz a many. Je jen na tobě, zda se ti podaří rozšířit svou říši, anebo tě po pár dnech zlý sousední hráč zničí (což není pro nováčka žádná ostuda, každý začínal vícekrát). Pokud budeš šikovný, za několik dnů smažeš z mapy několik soupeřů, budeš velet velikému vojsku, budeš sesílat ničivá kouzla a na závěr možná zaťukáš na bránu hradu samotného Dark Elfa - vládce světa, a tím danou ligu vyhraješ.

Doporučuji se podívat na tento obrázek, který pěkně popisuje mapu.

Herní servery = ligy

Dark Elf je rozdělen podle obtížnosti do stovek samostatných lig (každá liga je jakoby jeden samostatný server). Proto každý den nějaké ligy začínají od začátku a mají zelenou barvu. Tím pádem všichni hráči, kteří se registrují, začínají stejně a mají rovné podmínky (každý jednu zem).

\"\"

Jak začít?

Registraci hráče zde nebudu popisovat, protože je jednoduchá. Jen poznamenám, že nováčkům doporučuji v registraci zvolit rasu Barbary či Skuruty, protože se s nimi dobře dobývají okolní země. A kdo má hodně času, tak ať zkusí akční ligy, protože v nich se dostávají nová herní kola každých 15 minut a to je pak mazec!

A teď jak odehrávat. Rozhodně se nenechte zlákat kupováním všemožných staveb a sesíláním kouzel. Ano jsou užitečné, ale pro nováčka je spíš jistota, že peníze hloupě promrhá. V prvních třech dnech hry stačí stavět jen sýpky a dobývat okolní země.

1) Postavte v zemi stavbu sýpka
2) Odklikejte všechna herní kola
3) Kupte maximum vojáků co to jde
4) Vyhlaste válku sousední zemi na kterou budete útočit
5) Pošlete na zemi dobyvačný útok plnou silou (všechny vojáky)\r\n

To je vše. V klasické lize počkejte do následujícího dne (o půlnoci se vyhodnocují útoky), v akční lize počkejte jen 15 minut. Dostanete nová herní kola a v hlášení budete mít výsledek, jak uspěl útok. Pokud dobře, bude na mapě vlát Vaše vlajka v dobyté zemi. Je to hodně primitivní návod, časem objevíte lepší. Pokud Vás po pár dnech smažou nepřátelé z mapy, nenechte se odradit, stačí se přeregistrovat do jiné ligy a zkusit to znovu.

Návod s obrázky "krok za krokem" máte zde

Vzhůru do boje!

Oficiální stránky hry

Registrace do volné ligy